[Kitap] Aşk Gelince

Kübra | 11/07/2014 |
541120
Şu aşk denen şey, gerçekten bunca zahmete değer mi? Adele Wilson için bu sorunun cevabı gayet açıktı: Elbette hayır! Kız kardeşlerinin, hayallerini süsleyen kocaları bulmak için sürüsüyle skandal ve gönül yarasına katlandıklarına şahit olmuştu. Londra civarındaki onca balo da cabası. Kendisine talip olan ilk İngiliz lordunu kabul etmesinin nedeni buydu işte. Ayrıca, onunla neden evlenmeyecekti ki? Müstakbel eşi nazik biriydi, dürüsttü ve kesinlikle gereğinden fazla duygusal değildi. Ondan daha delişmen, daha uzun boylu, daha gizemli olan kuzeninin, yani Alcester Baronu Damien Renshaw'un tam aksiydi.Damien, kuzeninin nişanlısını baştan çıkarmaya çalışacak türden bir adam olsaydı, Adele'in onu görmezden gelmesi çok daha kolay olurdu. Ancak Damien apaçık bir şekilde Adele'e karşı koymaya çalışıyor ve aniden gelişen bu usturuplu davranışları, son derece edepli bir mizacı olan genç kızı daha da kışkırtıyordu. Aslına bakılırsa Damien, Adele'in atak, neşeli ve ateşli bir yanını ortaya çıkarıyor gibiydi. Görünüşe göre kader, Adele'e tam da o aşk denen şeyin ne demek olduğunu öğretmek üzere ağlarını örmeye başlamıştı…

Damien, "Hiç yanlış olduğunu bildiğin bir şey yaptın mı?" diye sordu.

Adele bu soruyu dikkatlice düşündü. "Pek sayılmaz. Hatalarım olmuştur, elbette. Herkesin olur."

"Hiç yanlış bir şey yapmak istedin mi?"

Adele'in aklına, hatıralarındaki kırmızı baton şekerin görüntüsü üşüştü. Dokuz ya da on yaşlarındayken, Wisconsin'deki dükkânlardan birinde bu şekerlerden görmüştü, fakat o zamanlar hiç parası yoktu.

"Çocukken bir şey çalmak istemiştim," dedi. "Bir baton şeker."

"Ama çalmadın."

Adele başını iki yana salladı. "Hayır, çalmadım."


Hmm sanırım bu kitap diğerlerine göre biraz sönüktü.Zira diğer iki kitabı özellikle de ikinci kitabı çok sevmiştim.Bu kitabı da sevdim ama dediğim gibi biraz sönüktü, diğerlerine göre pek hareket yoktu.

Adele’nin mıymıntı biri olacağını hiç beklemiyordum açıkcası sürekli Damien’a yüklenip durdu.Harold’un onu sevmediğini çok öncesinden anlaması lazımdı ama yok efendim ben bu evliliği yapacağım,olacak bu iş havalarındaydı hep.Sanırım ablalarına göre daha ağır başlı olduğu için kitabı da öyle oldu. :D

Damien ah Damien ya laf yok sana asilsazem. :P
Sevdim seni bir kere. :D

Kitapta macera,aksiyon,entrika,dram,aldatma vs. hiçbir şey yoktu,sadece iki insanın birbirlerine olan tutkusu ve aşkı vardı.Bu yüzden de farklı gelmiş olabilir bana.Mesela heromuz bir sahnede soluğu metresinin yanında alır ama çok ileri gitmeden Damien durur ve kızdan ayrılmaya karar verir zira artık evlenmek ister.Eğer başka bir hero olsaydı kesin onunla beraber olurdu.Damien diğerleri gibi çok skandallı bir erkek ama onu diğerlerinden ayıran özellik sanırım bu.Adele ile ilk tanıştığı andan beri ona karşı bir şeyler hissediyor.Onun gelgitlerini,aşkını,Adele’e olan davranışlarını Adele’inkinden daha çok sevdim.

Serinin diğer kitaplarını da çok merak ediyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI