Okuma Etkinliği #21 || Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın Dokuz Yolu || Yazarın Diğer Kitapları

Min Li Li | 3/16/2016 |

Etkinliğimizin son gününde yazarımızın ülkemizde yayınlanan diğer kitapları hakkında biraz bilgi verelim. :))


Sarah Maclean'ın 12 yayınlanmış eseri var.Bunlardan ikisi başka yazarlar ile ortak çıkardığı bir kitap.
 
Diğerlerine ise göz atalım. 

Yazarın ülkemizde yayınlanan serisi The Rules of Scoundrels serisi.


Serinin ilk kitabı İntikam Ateşi.


Toprakların kaderi, bir gün yeniden gerçek sahiplerinin adımları altında uzanmaktır.

Michael Bourne, topraklarını kumarda kaybedince elinde malikânesi ve unvanından başka hiçbir şeyi kalmaz. Ancak aradan geçen yıllar ona iyi davranır ve kaybettiklerinden daha fazlasını aynı yolla kazanır: kumarla. Elde edemediği tek şey çocukluğunu geçirdiği Falconville topraklarıdır. 
Çocukluk günlerinden kalma eski bir kıpırtı, insanın kalbini yeniden attırabilir.

Penelope Marbury'nin evlilik yaşı geçmiştir. Babası onun hayat arkadaşı bulmasını kolaylaştırmak için, sahip olduğu Falconville topraklarını da kızının çeyizine dahil eder. Bu haber kısa sürede yayılır ve birçok erkek gibi Michael'ın da dikkatini çeker. Kendisini, bir vakitler kaybettiği topraklarına götürecek yolu bulduğunu düşünmektedir.


Serinin ikinci kitabı Geçmişten Gelen Mutluluk.


Sosyetenin yakın markajındaki Philippa için inanılması güç olan şeylerin başında 'aşk' gelmektedir. Hayatını, yaşıtları gibi mutlu bir evlilik kurma yolunda harcamaya niyeti yoktur. Onun için en önemli şey bilimdir. Soğuk bir laboratuvarı, sıcak bir eve tercih eder. Öte yandan üzerindeki evlilik baskısından da kurtulmalıdır. Kendisi için uygun görülen eş adayıyla evlenecek ve üzerine düşen görevleri yerine getirdikten sonra, kalan vaktini, kendini bilimsel anlamda geliştirmeye adayacaktır. Yapması gereken tek şey, evlendiğinde yerine getirmek zorunda kalacağı görevleri ona anlatacak birini bulmaktır. Bunun için de, çalabileceği en yanlış kapıyı çalar ve Londra'nın önemli kumarhanelerinden birinin ortağı olan Cross'dan yardım ister. Cross'un ise Philippa'yla ilgili bambaşka planları vardır.

"Sarah MacLean, zekice kurgulanmış romanları ve orijinal karakterleriyle sizi heyecanlandıracak. İyi bir kitap okumayı hak ettiğinizi düşünüyorsanız, bu kitabı kaçırmayın."

-Linda Howard-
 


Serinin üçüncü kitabı Aşk Affetmez.


Temple, hatırlamadığı bir gecenin ardından 'Katil Dük' diye anılmaya başlamıştır. Bunun nedeni Temple'ın, babasının dördüncü eşi Mara Lowe'u öldürmesidir. O gece yüzünden bütün hayatı değişen Temple, artık yenilmez bir dövüşçüdür. Fakat o esrarlı gece, sadece Temple'ın hayatını değiştirmemiştir. Bir gün, o gecenin sırlarıyla ve kanlı canlı haliyle, Mara Lowe karşısına çıkar. Gözlerini intikam hırsı bürümüş olan Temple, eski hayatına kavuşabilecek midir?


Seriyi En Güzel Rüyam ile tamamlıyoruz.


Soylular kulübünün hiç onaylamayacağı bir aşk...
Ve bu aşkın neden olduğu, asla bağışlanamayacak bir hata...

Londra’nın en karanlık işlerinin döndüğü kumarhanenin kurucusunu hiç kimse tanımıyor. Kimliği gizli. Kendisi güçlü. Herkes onun bir erkek olduğunu düşünüyor belki ama işin aslı öyle değil; o bir kadın. Üstelik günlük yaşamında birden fazla kimlikle tanınıyor. Herkes onu sıradan bir kadın zannediyor. 

Onun tek amacı, yıllar önce hayatına bir hata gibi girmiş ama geçen zamanda, yaşamı boyunca ona verilen en güzel hediyeye dönüşmüş küçük kızını büyütmek ve iyi bir şekilde yetiştirmek. Bunu yapmak içinse unvanı olan biriyle evlenmesi şart. Kızının adını ve gururunu korumak için o adamı bulmak zorunda. 

Bulduğundaysa, o adamı hiç kimsenin elinden alamayacağına emin.

“Tek kelimeyle harika.”
Eloisa JamesÜlkemizde yayınlanmaya başlayan diğer serisi  "Love By Numbers"


Serinin ilk kitabı Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın Dokuz Yolu aynı zamanda etkinlik konuğumuz. :D


Leydiler düelloya katılmazlar,puro içmezler, erkeklere özel bir kulüpte kumar oynamazlar. Ancak söz konusu kişi, Leydi Calpurnia Hartwell olduğunda durum biraz değişir.

Kendini gösterişsiz, basit, sade ve kilolu bulan Leydi Calpurnia Hartwell, her zaman kurallara uyan, sosyetede itibarı yüksek bir leydidir. Aşka inanır ve küçüklüğünden beri beyaz atlı prensini bekler. Ancak artık yirmi sekiz yaşına girmiştir ve beklemekle geçirdiği yıllardan sonra, etrafındakiler tarafından evde kalmış kız kurusu damgası yemeye başlamıştır.

Bir gün hissettikleri canına tak eder ve “hayatını yaşamaya” karar verir. Leydilerin yapmasına hoş gözle bakılmayan, tehlikeli bir yapılacaklar listesi hazırlar. Bu listedekileri gerçekleştirirken on yıl önce kalbini çalan, çapkınlığıyla ünlü ve günah kadar çekici Ralston Markisi’yle yolları kesişir.

Leydi Calpurnia dikkatli olmazsa en önemli yasağı çiğneyecektir: Karşılıksız bir aşka umutsuzca kapılmak…
 


                    


Serinin diğer iki kitabı daha ülkemizde yayınlanmadı.


  

Diğer serisi "Scandal & Scoundrel"

Ülkemizde yayınlanmadı henüz.


Ülkemizde yayınlanan bir diğer kitabı ise Aşk Mevsimi.
Aşk Mevsimi tek kitap.


Kararlı ve sivri dilli bir genç kadın olan on yedi yaşındaki
Leydi Alexandra, ağabeyleri ve onların arkadaşlarıyla dolu bir evde büyüdüğünden kendini korumayı öğrenmiştir.
Ne yazık ki soylu bir hanımefendi için bunlar pek de takdir edilen özellikler değildir. Yine de Alex’in annesi kızını makul, saygın ve zengin bir adamla evlendirme hayalleri kurmaktan geri kalmamaktadır.
Alex ile yakın arkadaşları Ella ve Vivi
elbise provaları, danslar, yemekli partiler arasında
kendilerini eş adaylarından uzak tutmayı başarmışlardır.

Ancak Blackmoor Kontu gizemli bir cinayete kurban gittiğinde,
Alex gerçeği ortaya çıkarmak için kontun oğluna yardım etmeye karar verir. Şeytani bir yakışıklılığa sahip olan eski dostu Gavin,
evlenmeyi asla düşünmeyen Alex’in özgürlük rüyasını
sonunda mutlu bir yuva hayaline dönüştürebilir mi?

Casusluk, cinayet ve diğer gizli kapaklı işlerle dolu bir maceraya atılan bir kadın, eş bulmaya ayıracak vakit bulabilir mi?
Bu yılın aşk sezonu başlıyor!
 

                   
                       


Yazarımız zaten yayınlanan kitapları az,yayınevimizde sağolsun çoğunu çıkarttı ve çıkartmaya devam ediyor.Bu harika yazarı okumadıysanız kesinlikle okuyun. :)

Etkinliğimizden umarım sizde bizim kadar zevk almışsınızdır.Konuklarımız Asiye Kır ve Esra Nazenine kocama sevgiler,çokca seviliyorsunuz. <3

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI