Sarai - J. Redmerski || Kitap Yorumu

Min Li Li | 6/03/2016 |

Orjinal Adı: Killng Sarai
Yazar: J.A Redmerski
Çevirmen: Murat Karlıdağ
Tür: Romantik Polisiye
Goodreads Puanı: 4.20
Sayfa Sayısı: 344 
Seri Sıralaması: In the Company of Killers Serisi #1
Yayınevi: Ephesus Yayınları
                                                                    Çıkış Tarihi:  2016
Redmerski'den tutkunun ve hayatta kalma mücadelesinin romanı…

Sarai henüz on dört yaşındayken annesi tarafından Meksika'daki bir uyuşturucu baronunun yanında yaşamaya zorlanmıştır. Fakat Sarai, normal bir hayatın ne demek olduğunu unutmasına rağmen, zorla alıkonulduğu evden kaçma umudunu da hiç yitirmemiştir.

Soğukkanlı bir katil olan Victor da tıpkı Sarai gibi çocukluğundan beri hep ölüme ve şiddete tanık olmuştur. Victor öldüreceği yeni hedefiyle ilgili bilgi almak için Sarai'ın bulunduğu yere geldiğinde genç kız ,buradan kaçabilmek için elindeki tek fırsatın bu adam olduğunu anlar. Ne var ki, işler Sarai'ın planladığı gibi gitmez ve tehlikeli bir adamın elinden kaçarken, kendini Tucson'a giden bir kamyonun arkasında değil, bambaşka tehlikelerin içinde bulur.

Firar sırasında Victor içgüdülerinin etkisindeki kişiliğinden sıyrılır, vicdanının sesini dinler ve Sarai'a yardım etmeye karar verir. Çift birbirine gittikçe yakınlaşırken, Victor kızı korumak için her şeyini, hatta herkes gibi Sarai'ın ölmesini isteyen erkek kardeşi Niklas'la aralarındaki ilişkiyi bile tehlikeye atar.

Victor ve Sarai birbirlerine olan güvenlerini arttırırken, aralarındaki uyuşmazlıklar da zamanla azalmaya başlar. Peki Victor'un kaba kuvvete dayanan yetenekleri ve tecrübesi Sarai'ın hayatta kalmasına yetecek midir?

Bu kitap Sarai ve Victor'un hikâyesidir.

 Sarai sonunda bitti.Bu kadar güzel kitabı okumam uzun sürdü biraz. :(
 Sarai nin ilk tanıtımları döndüğünde konusu ilgimi çekmişti ve nitekim kitapta merak ettiğim kadar vardı.

Yazarın diğer serisini okumadım ama bu seriye şimdiden bayıldım.En kısa zamanda diğer serisini de okuyacağım. :)

Öncelikle Sarai ismini şu ana kadar hiç duymadım ama çok sevdim.Farklı bir havası var.Sarainin yaşadıkları cidden çok kötü ama maalesef böyle şeyler var gerçek hayatta. *-*
Yine de yaşadığı onca şeye rağmen güçlü olması çok iyiydi.Victor!Ah Victor yaaa!!
Seviyorum böyle kiralık katilleri, psikopatım sanırım bu konuda.Linda sağolsun. :D

Victor ve Sarai arasında öyle vıcık vıcık bir aşk yok.Daha çok hisler ön planda ama yazar bu çifti çok iyi yazmış bence.

Sarai ilk başta Victor onun kaçış umudu olduğu için yanında dursa da, daha sonradan isteyerek onun yanında kalmayı seçiyor. Eh buradan da Sarai nin geleceğine dair bir ipucu alıyoruz aslında ama sonu sizi öyle bir şaşırtıyor ki! Gerçi diğer türlü olsa toz pembe bir kitap olurdu.
Zaten seri olduğu için yazarın herşeyi tek kitaba sığdırmaması da var.Serinin adı Katiller Çetesi olunca içinde bolca ölüm,kan aksiyonda vardı doğal olarak.

Yalnız Niklas'a az saymadım. Yapmaya çalıştığı şeyi anlayabilsemde gönlüm bunu yapmaya çalışmasına razı olmadı tabi.Söz konusu Sarai ne de olsa.

Kitabın son sayfasını Sarai nin ne yapacağını ve Victor ile arasında neler olacağını merak ederek kapattım.

Kitabın kapağına bayıldım.Böyle ayrı bir havası var.İnsanın baktıkça bakası geliyor.Çok güzel. <3
Aynı şekilde serinin diğer kitap kapaklarıda muhteşem.

Serinin bütün kitapları. Sizce de güzel değiller mi? 
Burada 6 diyor ama serinin 7.kitabı da var. :D
Serinin adı da çok iyi olmuş.Orjinaline uymuş.
Niklas ve Fredick'in kitaplarını da aşırı merak ediyorum ama ondan önce Sarai ve Victor'un 2. Kitabını daha da merakla bekliyorum. Yayınevi duysun sesimizi. :D

Kitap hakkındaki tek olumsuz eleştirim redaksiyonu için.Göze çarpan hatalar çok vardı.2. Baskıda düzelir sanırım onlarda diye düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI