Okuma Etkinliği #22 || Önyargı || Yorum

Min Li Li | 4/15/2016 |

Yazar: Delicia Black
Tür: Historical Romance
Sayfa Sayısı: 520 
Yayınevi: Postiga Yayınları
On dokuz yaşında, dış dünyadan uzak, her şeyden habersiz, güzel, zeki ve cesur bir genç kız… Öfkesinin esiri, etrafına korku salan, güçlü, yalnız ve sevgisiz bir adam... Birbirinden tamamen farklı bu iki insanın yolları, bir intikam planı sonucu kesişiyor. Yanlış anlamalar, düşmanlıklar, karşılıklı yalanlar ve tüm bunların ortasında birbirine tutunan iki düşman… Ya hayatta sevdiğiniz herkes size yalan söylemişse ve düşmanınızdan başka doğruları söyleyen kimseniz yoksa?

Elizabeth Anna Perry için durum aynen böyleydi. Onun artık kimsesi yoktu ve esir düştüğü İskoç konta mecbur kalmıştı. Andrew James Donavay, korkusuz bir İskoç kontu ve düşmanlarının taktığı ismiyle Fırtına… Üç yıldır tek amacı, İngiliz düşmanından intikamını almaktı. Bunun için kader, karşısına hiç beklemediği bir anda fırsat çıkardı. Planlarını uygulamak için Elizabeth'e muhtaçtı ancak bu kızla uğraşmak orduları dize getiren adam için hiç de kolay olmayacaktı. 1315 senesinin Britanya'sında, köyde yaşayan fakir bir İngiliz leydi ile kendi şehrini yöneten, güçlü ve zengin bir İskoç kontunun hikâyesi.Selammm.
Etkinliğimizin son gününde yorum sırası bende. :D

 Arka kapak yazısı konuyu anlatmış bu yüzden konu hakkında değil daa çok kurgu hakkında konuşmak istiyorum. :)

Historical yazmak cidden cesaret istiyor bana göre.Zira farklı bir dönem yazıldığı için onu araştırmak,ona uygun kurgu oturtmak ve yazım tarzını ortaya çıkarmak günümüz romanslarına göre daha zahmetlidir diye düşünüyorum ama gerçekte nasıldır bilemiyorum tabi. :D

Aynı zamanda yerli yazarlarımızın historical romans türünde yazmasını da önyargılı olmak yerine seviyorum ve destekliyorum.Sonuçta çok severek okuduğumuz historical romansları da yazan yazarlarımızın çoğu Amerikalı.Bizim yazarlarımızın ne eksiği var onlarda harika kitaplar yazabilirler,ki zaten yazıyorlar.

Önyargı'ya gelirsek,bu yazarımızın çıkan ilk kitabı ama wattpadde yazdığı ilk kitap mı ondan emin değilim.

Kitap için bir araştırma yaptığı kurgudan belli oluyor, kurguda güzeldi ama eksik bir şeyler vardı.Ben bu türe tabiri caizse baba isimlerle başladığım için ve yıllardan beri okuduğum için belki de böyle hissediyorum.

Hikaye İskoçya'da geçse de ben sanki İngiliz kitabı okudum gibi.

Tabi ilk kitap için iyi bence.Zamanla yazar yazımını geliştirip oturtacaktır diye düşünüyorum.

Kitap kapağını çok beğendim ben.İçeriğe çok uymuş.Ayrıca yazarımızda çok tatlı. :)

Eğer bu türü seviyorsanız bir şans verebilirsiniz. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI