Acemi İşi Kapak Tasarımlarım Vol.1

Kübra | 2/29/2016 | 17 yorum:

Evet el atmadığım bir bu kalmıştı buna da el attım sonunda.

Tabi öyle mükemmel şeyler değiller,çok photoshoplu,profuk gerektiren türden kapaklar değiller daha çok amatörce yaptım bir kaç şey ama yine de paylaşayım dedim. :D

Fotoğraf (Sağlam Ailesi #1)

Kübra | 2/27/2016 | Hiç yorum yok:

Yazar: Ayşenur Kayabaşı
Tür: Romantik Komedi
Goodreads Puanı: 4.00
Sayfa Sayısı: 448
Seri SıralamasıSağlam Ailesi Serisi #2
Yayınevi: Dokuz Yayınları
                                                                   Çıkış Tarihi: 2015

Sıradan, sorunsuz ve mutlu bir hayata sahip olan Eylem'in, eski sevgilisi Gökhan'dan kurtulabilmek için tek bir şansı vardı! Planını harekete geçirip eyleme başladığında, hedef aldığı adamın başına neler açacağından habersizdi.

Şirketinin geleceği için atacağı imzayı bekleyen Tolga'nın tüm planları, zamansız çekilen bir fotoğraf karesiyle altüst olmuştu. Bu işten kurtulmanın bir yolunu ararken, onu günah keçisi durumuna düşüren kadını planlarına dâhil etme kararı aldı.

Tesadüflerin ve çıkmaz yolların bir araya getirdiği iki insan, çekilen tek bir fotoğrafın başlarına açtığı sorunları çözmeye çalışırken, birbirlerinden uzak kalmayı ve aşktan kaçmayı başarabilecekler midir?

Aşk Yağmuru (Animal Magnetism #1)

Kübra | 2/24/2016 | 2 yorum:

Orjinal Adı: Animal Magnetism
Yazar: Jill Shalvis
Çevirmen: Deniz Rukiyye Sakallı
Tür: Romantik Komedi
Goodreads Puanı: 3.98
Sayfa Sayısı: 352
Seri SıralamasıAnimal Magnetism Serisi #1
Yayınevi: Nemesis Kitap
  Çıkış Tarihi: 2014
Brady, orduya bağlı olarak çalışan kiralık bir pilottur. Evi yoktur, sadece bir valizle hiçbir yere bağlı kalmadan yaşamaktadır.

Lilah, üniversitede yaşadığı bir olay yüzünden erkeklere olan güvenini yitirmiş, bu yüzden bütün hayatını hayvanlara adamıştır. Geçirdikleri küçük bir araba kazasından sonra Lilah ve Brady’nin tüm hayatları değişir.

Belki de bu sefer Brady ilk kez doğru yerdedir ve evini bulmuştur. Belki ilk kez sırlarını anlatabileceği bir kadına rastlamış, üstelik o kadının tüm sırlarını merak etmiştir. Ve Lilah belki de ilk kez bir adama büyük bir tutkuyla bağlanacaktır.

Aşk bir yağmur olup üzerlerine yağacaktır; hem de onları sırılsıklam edene kadar.

Sarah MacLean - Bir Çapkını Baştan Çıkarmanın Dokuz Yolu || Tanıtım

Kübra | 2/23/2016 | Hiç yorum yok:

Leydiler düelloya katılmazlar,puro içmezler, erkeklere özel bir kulüpte kumar oynamazlar. Ancak söz konusu kişi, Leydi Calpurnia Hartwell olduğunda durum biraz değişir.

Kendini gösterişsiz, basit, sade ve kilolu bulan Leydi Calpurnia Hartwell, her zaman kurallara uyan, sosyetede itibarı yüksek bir leydidir. Aşka inanır ve küçüklüğünden beri beyaz atlı prensini bekler. Ancak artık yirmi sekiz yaşına girmiştir ve beklemekle geçirdiği yıllardan sonra, etrafındakiler tarafından evde kalmış kız kurusu damgası yemeye başlamıştır.

Bir gün hissettikleri canına tak eder ve “hayatını yaşamaya” karar verir. Leydilerin yapmasına hoş gözle bakılmayan, tehlikeli bir yapılacaklar listesi hazırlar. Bu listedekileri gerçekleştirirken on yıl önce kalbini çalan, çapkınlığıyla ünlü ve günah kadar çekici Ralston Markisi’yle yolları kesişir.

Leydi Calpurnia dikkatli olmazsa en önemli yasağı çiğneyecektir: Karşılıksız bir aşka umutsuzca kapılmak…

[Kitap] Geçmişten Gelen Mutluluk (The Rules of Scoundrels #2)

Kübra | 2/19/2016 | 2 yorum:

Orjinal Adı: One Good Earl Deserves a Lover
Yazar: Sarah MacLean
Çevirmen: Feyzan Kiper
Tür: Historical Romans
Goodreads Puanı: 4.07
Sayfa Sayısı: 350
Seri SıralamasıThe Rules of Scoundrels Serisi #2
Yayınevi: Nemesis Kitap
                                                                   Çıkış Tarihi: 2014
Sosyetenin yakın markajındaki Philippa için inanılması güç olan şeylerin başında 'aşk' gelmektedir. Hayatını, yaşıtları gibi mutlu bir evlilik kurma yolunda harcamaya niyeti yoktur. Onun için en önemli şey bilimdir. Soğuk bir laboratuvarı, sıcak bir eve tercih eder. Öte yandan üzerindeki evlilik baskısından da kurtulmalıdır. Kendisi için uygun görülen eş adayıyla evlenecek ve üzerine düşen görevleri yerine getirdikten sonra, kalan vaktini, kendini bilimsel anlamda geliştirmeye adayacaktır. Yapması gereken tek şey, evlendiğinde yerine getirmek zorunda kalacağı görevleri ona anlatacak birini bulmaktır. Bunun için de, çalabileceği en yanlış kapıyı çalar ve Londra'nın önemli kumarhanelerinden birinin ortağı olan Cross'dan yardım ister. Cross'un ise Philippa'yla ilgili bambaşka planları vardır.

Hapi Mari || Manga

Kübra | 2/18/2016 | 4 yorum:

Tür: Josei, Komedi,Drama,Smut,Romantik
Mangafox Puanı: 4.84
Cilt Sayısı: 10
Çıkış Tarihi: 2009
Çeviri Grubu: Ame Fansub
Manga-ka: Enjouji Maki
Takanashi Chiwa babasının borçlarını ödeyebilmek için gündüzleri bir ofiste tam zamanlı olarak çalışmakta, geceleride yarı zamanlı olarak bir gece kulübünde çalışmaktadır. Bir gece zengin bir müşteri karşısına çıkar ve kızın kovulmasına neden olur. Ertesi sabah iş yerinde aynı adamla yeniden karşılaşır ve onun patronu olduğunu öğrenir ve bu adamla evlenmek zorunda kalır.

Webtoon Okumaya Başladım!

Kübra | 2/17/2016 | 27 yorum:

Evet başlıktanda anlaşıldığı üzere okumadığım bir webtoon kalmıştı sonunda ona da el attım. :D

Peki nedir bu webtoon derseniz size kısaca manga ve manhwa'nın renkli hali.Adından da anlaşıldığı üzere internette yayınlanıyor.


Hırçın Aşk (Malory-Anderson Family #2)

Kübra | 2/16/2016 | Hiç yorum yok:
                             

Orjinal Adı: Tender Rebel
Yazar: Johanna Lindsey
Çevirmen: Can Türkyılmaz
Tür: Historical Romance
Goodreads Puanı: 4.13
Sayfa Sayısı: 440
Seri Sıralaması: Malory-Anderson Family Serisi #2
Yayınevi: Epsilon Yayınları
  Çıkış Tarihi:  2012
İskoç güzeli Roslynn Chadwick, vicdansız kuzeninden ve servet avcısı züppelerden korunmak için derhal evlenmek zorundadır. Ve Anthony Malory, uzak durması için tembihlendiği yakışıklı serserilerden biridir.
Kurnaz, acımasız ama karşı konulmaz bir zampara olan Anthony, derin mavi gözleriyle hayallerinin ötesinde zevkler vaat etmektedir. Roslynn ise bütün uyarılara rağmen böyle bir adama teslim olmayı içten içe ister. Bu haylaz çapkının tutkusunun bir felakete neden olacağından ise emindir.
Ancak kalbinin sesini duymazdan gelmenin bedeli bazen çok yüksek olabilir…

Beklenmedik Bir Anda (Landry Serisi 2)

Kübra | 2/15/2016 | 2 yorum:

Orjinal Adı: Cross My Heart
Yazar: Abigail Strom
Çevirmen: Gökçe Müderrisoğlu Aktaş
Tür: Romantik Komedi
Goodreads Puanı: 3.77
Sayfa Sayısı: 296
Seri Sıralaması: Landry Serisi #3
Yayınevi: Nemesis Kitap
  Çıkış Tarihi:  2015
Zıt kutuplar birbirini çeker.
Hem de en olmadık zamanda...

Bir rock yıldızı olan Jenna Landry, işinde yaşadığı sorunları unutmak ve yeniden özüne dönmek için doğup büyüdüğü kasabaya tatile gider. Yaz sonuna kadar orada kalacaktır. Sadece yaz sonuna kadar...

Bu ziyareti daha fazla uzatmaya niyeti yoktur. Michael Stone ise, Jenna'nın hemen bitişiğindeki evde oturan bir doktordur. İşinde çok iyi ve bu nedenle fazlasıyla yoğun bir doktor...Jenna'yı fark etmez bile.

Bir gün, Michael'ın kızı onu ziyarete gelir ve babasının yan dairesinde kimin oturduğunu görünce sevinçten deliye döner. Küçük kızın hayranı olduğu müzisyen Jenna Landry, babasıyla komşu olmuştur.

Eşinden ayrıldığından beri kızını ilk kez böyle mutlu gören Michael, komşusundan bir iyilik istemeye karar verir ve gidip onun kapısını çalar.

Kapı açıldıktan sonra, dengeler bir daha asla eski haline dönemeyecek şekilde değişir.Bir şeyler yanlıştır ama yanlış olmasına rağmen neden bu kadar güzel ve vazgeçilmezdir?

Lanetli || Kitap Yorumu

Kübra | 2/11/2016 | Hiç yorum yok:

Orjinal Adı: Wicked
Yazar: Jennifer L. Armentrout
Çevirmen: Aslı Dağlı
Tür: Fantastik,Paranormal,Paranormal Romans
Goodreads Puanı: 4.12
Sayfa Sayısı: 442
Seri Sıralaması: A Wicked Saga Serisi #3
Yayınevi: Dex Yayınları
  Çıkış Tarihi:  2015
Asıl lanet korkmamaktır.

Dünyada sadece insanlar yok. En azından, Ivy'nin yaşadığı New Orleans'ta durum böyle. Faeler, insanları onlardan koruyan Düzen'le sürekli savaş halinde. New Orleans'ın çılgın gece hayatını yaşayanlar ise bu savaştan habersiz.Ivy öz anne-babasını hatırlamıyor, üvey anne-babasıyla erkek arkadaşını korkunç bir olayda kaybetti. Artık tek varlığı, Düzen'le birlikte Faelere karşı yürüttüğü amansız savaşı. Ivy çok yakında bazı sürprizlerle karşılaşacak. Ve bu sürprizden hiç de hoşlanmayacak.

Jennifer L. Armentrout, Lanetli ile yepyeni bir maceranın kapısını aralıyor. Şimdi koltuğunuza kurulun ve her sayfasında sizi alıp götürecek Lanetli efsanesini okumaya hazır olun!

Seninle Başım Dertte (Malory-Anderson Family #1)

Kübra | 2/10/2016 | 2 yorum:

Orjinal Adı: Love Only Once
Yazar: Johanna Lindsey
Çevirmen: Selin Ceylan
Tür: Historical Romance
Goodreads Puanı: 4.07
Sayfa Sayısı: 328
Seri Sıralaması: Malory-Anderson Family Serisi #1
Yayınevi: Epsilon Yayınları
  Çıkış Tarihi:  2011
Lord Edward ve Leydi Charlotte Malory'nin tatlı yeğenleri Regina Ashton, geçmişindeki acı verici bir sır nedeniyle duygusuz ve kendini beğenmiş bir çapkına dönüşmüş Nicholas Eden tarafından kaçırılır. Reggie şerefine leke süren ve bütün kadınsı tutkularını uyandıran bu altın saçlı serseriyle evlenmek zorunda kalır. Ancak Reggie'nin güzelliği Nicholas'ın da baştan çıkmasına ve elbette pek çok yanlış anlamaya neden olur...

Kış Okuma Şenliği 2015 | İlk Yarıda Ne Okudum

Kübra | 2/07/2016 | Hiç yorum yok:


Kış okuma şenliğinin yarısına gelmişiz ve bu zamana kadar neler okumuşuz onları öğrenme vakti gelmiş. :)

Eh bende bu zamana kadar listeden neler okudum sonuca bakalım. :D


Ocak Ayında Neler Okudum?

Kübra | 2/02/2016 | 12 yorum:


22 kitap ile bu ayı kapatmışım. :D

2 tanesini pdf olarak okuduğum için resimde göremiyorsunuz.

Aynı zamanda 8 tane de manga okumuşum ocak ayında.2 tanesini de okumaya devam ediyorum.

Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI