Kitap Alışverişi 13

Kübra | 2/25/2015 | 10 yorum:


Şubat ayının sonlarına gelirken ve fuara son iki gün kalmışken şubat ayında kitaplığıma giren kitapların yazısını  yazayım dedim. :D
Sonrasında fuar yazısını yazarım diye umuyorum. :3

[Mim] En Güzel 5 İthaf

Kübra | 2/24/2015 | 2 yorum:

Hayal Perest'in bir kaç gün önce mimlediği ama kitapları karıştırmaya üşengeçliğimden dolayı bugün yaptığım değişik bir mim  En Güzel 5 İthaf.

İtiraf ediyorum çok uğraşmadım.Elime aldığım kitaplardan hangisinde ithaf varsa onları çektim. :D

Kış Okuma Şenliği

Kübra | 2/22/2015 | Hiç yorum yok:


Okuma şenliğini çok ihmal ettiğim gerçeği. *-*
Hayatıma sürekli yeni kitaplar girerken aylar öncesinden hazırladığım listeye sadık kalamıyorum maalesef.Zaten bu yüzden listemde değişen kitaplarda mevcut.Bu ay ki performansım geçen aykinden bile düşük ve gelecek ay daha da düşük olacak galiba. :3

Neyse maksat katılmaktı zaten,okunmayan kitapları okumaktı amacım. ( Züğürt tesellisi. :D )

[Kitap] Masum Koza

Kübra | 2/20/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: Romantik,DramiPsikolojik
Goodreads Puanı: 4.38
Sayfa Sayısı: 312
Baskı Yılı: 2015
Yazar: Özge Erkin
Yayınevi: Olimpos Yayınları
Aşkı hiç tatmamış bir adam ve aşkı silah olarak kullanan bir kadın...
İntikam kor bir ateşti; bilinmezliğe sürükleyen ve her daim biraz daha yakın. Hayal, intikam ateşiyle ve tunçtan bir demir gibi şekillendirmişti yüreğini. Umuda dair ne varsa küle dönüştürmüştü. Son avını seçtiğinde ruhundaki tüm hayalleri serbest bırakmıştı.
En büyük darbeyi aşkla vuracaktı. Ama unuttuğu bir gerçek çabuk hatırlattı her şeyi; kader koca bir labirentti. Sona ulaşmadan önce çıkmaz bir sürü sokağa sürüklerdi sizi...
Acaba bu koskoca labirentte kaybettiği masumiyetini ve yok olan insanlığını geri kazanabilecek miydi?
Deniz gözlü bir adamın ruhunda dindirebilecek miydi yorgun yüreğini?

[Kitap] İlk Bakışta Aşk'ın İstatistiksel Olasılığı

Kübra | 2/19/2015 | 1 yorum:

Tür: YA
Goodreads Puanı: 3.82
Sayfa Sayısı: 250
Baskı Yılı: 2014
Yazar: Jennifer E. Smith
Yayınevi: Artemis Yayınları
Bazen Sadece Dört Dakikayla Uçağınızı Kaçırırsınız ve O Dakikaların Birinde Gerçek Aşk Sizi Bekliyordur.
Hadley, hayatının en kötü günlerinden birini yaşıyordu. Babası Londra'da, Hadley'nin tanımadığı bir kadınla evleniyordu ve düğüne yetişmeye çalışan Hadley uçağını kıl payı kaçırdı. Genç kız, önceleri kadere inanmazdı. Ama havaalanında kısılıp kaldığı o gün Oliver'la tanışması, Hadley için bir dönüm noktası olacaktı. Çekici ve meraklı Oliver, daha ilk anda Hadley'nin başını döndürdü. Üstelik iki genç aynı uçakta yolculuk edecekti. Hadley ve Oliver'ın yirmi dört saat içinde geçen hikâyesi, gerçek aşkın en beklenmedik anda karşınıza çıkabileceğine sizi inandıracak.

[Kitap Tanıtımı] MELİS ÖZÜN USLU & YUSUF ÖZOĞUL - BİLİNMEYEN SERİSİ-TESADÜFLER

Kübra | 2/18/2015 | Hiç yorum yok:

Çıkış Tarihi: 24.02.2015
Yayınevi: Olimpos
Sayfa Sayısı: 312
Fiyatı: 18,00 TL

[Kitap] Yabancı

Kübra | 2/18/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: YA,Fantastik,Aliens,Paranormal
Goodreads Puanı: 4.01
Seri Adı: Alienated #1
Sayfa Sayısı: 424
Baskı Yılı: 2014
Yazar: Melissa Landers
Yayınevi: GO! Kitap
Uzaylılar insanlarla iki yıl önce bağlantı kurdu. Şimdi de dünyalı Cara, onlardan birini evinde misafir etmeye hazırlanıyor.
Gezegenler arası öğrenci değişim programı kapsamında evinde L'eihrli bir lise son sınıf öğrencisini ağırlamaya hazırlanan Cara, bu sayede hem hayallerindeki üniversiteye ücretsiz gidebilecek hem de o gizemli L'eihrliler hakkında gazetecilerin uğruna öleceği bilgiler edinecektir. L'eihrli öğrenci Aelyx'in, ayakları yerden kesen yakışıklılığı da cabası. Ama işler hiç de düşünüldüğü gibi yolunda gitmeyecektir, çünkü Aelyx'i okulda istemeyenler de vardır ve sayıları hiç de az değildir. Tehdit mektupları almaya başlayan Cara bir süre sonra Aelyx ile okula polis eşliğinde gitmek zorunda kalacaktır.
Okuldaki herkes tarafından dışlanan Cara'nın artık tek arkadaşı Aelyx'tir. Üstüne üstlük Cara ona sırılsıklam âşık olmuştur. Öte yandan Aelyx'in de ölümcül sonuçlar doğurabilecek sırları vardır. Büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olan Cara hem kendi hem sevdiği çocuğun hayatı hem de gezegeninin geleceği için bir ölüm kalım savaşı vermek zorundadır.

[Kitap] Şeytanla Dans

Kübra | 2/17/2015 | 2 yorum:


Tür: Fantastik,Paranormal,Urban Fantasy,Vampir,Mitoloji
Goodreads Puanı: 4.39
Seri Adı: Karanlık Avcılar Serisi #3
Sayfa Sayısı: 368
Baskı Yılı: 2014
Yazar: Sherrilyn Kenyon
Yayınevi: Pegasus
HİÇBİR İNSANİ ÖZELLİĞİ YOKTU
ONA OLAN ARZUSU DIŞINDA
Zarek, Karanlık Avcılar'ın en tehlikelisidir. Hayatını Romalı bir köle olarak geçirmiştir ve yüzyıllardır sürgün hayatı yaşamaktadır. Kimseye güvenmeyen bu adamın günün birinde güçlerini hem insanların hem de vampirlerin üzerine salacağına inanılmaktadır.
Tanrılar Zarek'in ölmesini istese de onu yargılayıp kaderine karar vermesi için Adalet Tanrıçası'nın kızı Astrid'i görevlendirirler. Astrid yargılama süresince yalnızca beyaz kurdunun gözlerinden görebilmektedir. Fakat kendisine tanınan iki haftalık sürede karar vermesi o kadar da kolay olmayacaktır. Zarek gerçekten de düşmanlarının söylediği gibi kana susamış bir canavar mıdır? Astrid araştırma yaparken korkunç sırlarla birlikte Zarek'in hiç beklenmedik yönlerini de ortaya çıkaracaktır…

[Kitap] Peri Masalı

Kübra | 2/16/2015 | 2 yorum:


Tür: Romantik Komedi,Chick Lit
Goodreads Puanı: 3.60
Çevirmen: Aslı Tümerkan
Sayfa Sayısı: 432
Baskı Yılı: 2013
Yayınevi: Feniks Yayınları

Gerçek bir romantik bir peri masalı...
Bella Greenwood bir peri kızı ya da külkedisi değil ve eğer onu zorlarsanız, belki size yalnızca ailesiyle çok yakın arkadaşlarının davetli olduğu muhteşem düğününü anlatabilir.
Bella bir gece yarısı katıldığı partide uzun boylu, esmer ve yakışıklı bir adam tarafından gülünç duruma düşmekten kurtarılır ve o andan itibaren bu yakışıklı adamın kim olduğunu bilmeyen Bella'nın hayatı sonsuza kadar değişir. Bu yakışıklı adam dünyadaki en gözde bekârlardan biridir ve Bella'nın bir taraftan ayakları yerden kesilirken, bir taraftan da Prens Richard, yani Britanya tahtının varisi ile adım adım evliliğe doğru gitmektedir. Fakat nişanlandıklarında işler değişmeye başlar, kraliyet ailesinin bir üyesi olacak Bella'yı bir yığın protokol ve yapılması gerekenler listesi beklemektedir.

Acaba sıradan kızımız bu kraliyet düğününü hiçbir sorun çıkmadan atlatıp mutlu sona ulaşabilecek mi?

[Kitap] Maske

Kübra | 2/15/2015 | 2 yorum:

Tür: Romantik Komedi,Polisiye
Goodreads Puanı: 4.14
Seri Adı: Bir Aşk Serisi #2
Sayfa Sayısı: 360
Baskı Yılı: 2015
Yazar: Lemariz Müjde Albayrak
Yayınevi: Postiga
Adrian... Bir soy ismi olmaksızın hayatta tek başına tutunmuş güçlü bir erkek. Sahip olamayacaklarını arzularken yıkılan kurallar ve aşılan sınırlarla işlenen bir günah daha önce hiç bu kadar önemli olmamıştı. Maskenin ardına gizlenmiş ihtiyaçlarını saklayabildikçe yıkılmayacağına inanırken, sokakların kanunu aşk kapıyı çaldığında yeterli olacak mıydı?

Jasmine… Hayatından adadığı tek bir geceye ödenen bedellerin altında ezilmiş bir kadın. Arzularına yenik düşmek hiç bu kadar cezbedici olmamıştı. Peki, ya kırılan kalbi? Arzularıyla başa çıkamayan ateşli benliği teslim olduğu aşkın cehenneminde yanarken, maskesinin ardında gizledikleri kaybolan ruhlarına kılavuz olabilir miydi?
"Adrian yangındı! Yakan bir ateş... Tatlı tatlı çıtırdarken bir anda harlanan ve harlandığında yakıp yıkabilen, ardından yeniden başında şarkıların söylendiği bir kamp ateşine dönüşebilen bir yangındı. Şimdi de onun tenini dağlıyordu. Bir yangının aleviydi ruhundan ruhuna akan ve Jasmine yanıyordu. Küle döneceğini bile bile yanıyor, yandıkça harlanıp coşuyordu tükenen yüreği."
AĞIR spoiler içerir,eğer kitabı okumadıysanız yorumu es geçin lütfen. :3 

[Kitap] Daima Aşk

Kübra | 2/14/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: Romantik,New Adult
Goodreads Puanı: 4.00
Çevirmen: Hanife Albayrak
Sayfa Sayısı: 366
Baskı Yılı: 2014
Yayınevi: Elf Yayınları
Ellery, sevgilisi ile New York'a taşındığında küçük evlerinde sonsuza kadar mutlu yaşayacaklarını düşünmüştü. Sevgilisinin pılını pırtını toplayıp "biraz zamana ihtiyacı" olduğu için onu terk edeceğini düşünmemişti. Ellery, tek kaldığından ve yalnız olmaktan korktuğundan kendini sanatına ve resimlerini gömmüştü... ta kibir gece gizemli, sarhoş bir yabancının evine sağ salim gitmesine yardım edene dek. Bu gizemli yabancının CEO ve milyoner Connor Black'ten başkası olmadığını bilemezdi. Connor Black ertesi sabah Ellery'yi kendi mutfağında bulduğunda ve onun yatıya kalanlar hakkındaki ilk kuralını bozduğunu sandığında Ellery'nin sadece inatçılığı ve meydan okuması değil, iyi yüreği de ilgisini cezbetmişti. Connor Black, duygusal olarak yıkılmış ve yıpranmıştı, yaşadığı kişisel bir trajediden dolayı asla sevmemeye ve aşık olmamaya yemin etmişti... ta ki Ellery Lane kazayla hayatına girene dek. Görüşmeye başladıktan ve Eller yona kendi dünyasını gösterdikten sonra Connor bir şey hissetmeye ve daha önce varlığından bile habersiz olduğu duygular hissetmeye başlar. Connor Black ve onun kadınları kötüye kullandığına dair söylentilere ve uyarılara rağmen Ellery kendini onun dünyasına çekilirken bulur. Eller yasla birlikte olamayacaklarını biliyordur çünkü Connor'ı sonsuza dek duygusal olarak yok edebilecek derinbir sır saklıyordur. Connor ve Ellery'nin cesaret, sevgi ve güç yolculuğunda onlara katılın. Bunlar onları kurtarmaya yetecek mi?

[Kitap] Cambaz

Kübra | 2/13/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: Romantik Komedi,Chick Lit
Goodreads Puanı: 4.00
Yazar: Burcu Demet
Sayfa Sayısı: 400
Baskı Yılı: 2015
Yayınevi: Postiga
Hükmen mağlup bir evliliğe gizli, büyük bir aşk…
Gecem ve Aktan'ın büyük bir iddiayla değişen hayatını okurken, hem kendini sürekli inkâr eden büyük bir aşka kapılacak hem de âşıkların düştüğü akıl almaz durumlara güleceksiniz.
Sürükleyici kaleminin gücünü kısa zamanda birçok baskı yapan Sahra adlı ilk kitabıyla binlerce okuruna hissettiren Burcu Demet'ten tanıdık kahramanlarla yepyeni bir macera!
Tutkulu bir aşkın kavurduğu Aktan'ın, imkânsıza; Gecem'e olan ısrarı, sonunda her ikisini de vazgeçemeyecekleri bir yolculuğa sürükler. Kahramanlarımız, tüm güçleriyle birbirlerine doğru çekilmeye ne kadar direnebilirler? Mutluluğa doğru sadece umutla değil, aynı zamanda büyük bir inatla koşarken birbirlerine karşı sürekli bir savaşı nasıl sürdürebilirler?
"Bazen, her şeye rağmen yumuşadığını hissediyordu Gecem. O fark etmediği zamanlarda, onu izlerken, o küçük kız oluveriyordu yine. Onun tarafından sevilmeyi hayal ediyordu için için. Ve her seferinde hızla uyanıyordu bu rüyadan. Aktan sevmezdi, onu sevemezdi."

[Manga] Kyuuso wa Cheese no Yume o Miru

Kübra | 2/12/2015 | 6 yorum:

Tür: Manga, Yaoi (BL), Drama, Psychological, Romance
Mangafox Puanı: 4.80
Diğer Adı: The Cornered Mouse Dreams of Cheese
Cilt Sayısı: 2
Devam Cildi: Sojou no Koi wa Nido Haneru
Çıkış Tarihi: 2006
Çeviri Grubu: Heterophobia Fansub
Manga-ka: Setona Mizushiro 
Kyouichi'nin kararsız kişiliği, onu defalarca zina yapmaya sürüklemiştir.
Bir gün, mezuniyetten beri yıllardır görmediği üniversite arkadaşı İmagase, karısının tuttuğu bir özel dedektif olarak, sadakatsizliğini belgelemek için karşısına çıkar.
Buna rağmen İmagase bir teklifte bulunur.
Kyouichi'nin ihanetinden karısına bahsetmeyecektir ancak karşılığında istediği şey ise inanılmazdır: "Sen de bana vücudunu sunacaksın..."

Bilgiler Kristal Kitap'tan alıntıdır. 

[Kitap] En Yakın Arkadaşımın Kızı

Kübra | 2/11/2015 | 4 yorum:

Tür: Chick Lit,Dram,Romantik
Goodreads Puanı: 4.00
Orijinal Adı: My Best Friend's Girl
Sayfa Sayısı: 491
Baskı Yılı: 2007
Çeviri: Karen Alguadiş Çelikoğlu
Yayınevi: Artemis

Birbirlerinin en yakın dostu olan Kamryn Matika ve Adele Brannon, aralarına hiçbir şeyin giremeyeceğini düşünürdü -ta ki Adele düşünülemezi yapıp Kamrynnin nişanlısı Nate ile birlikte olana kadar... Daha da kötüsü, hamile kalacak ve doğuracaktı. Kamryn bu ihanet hakkındaki gerçeği keşfettiğinde onları bir daha görmeyeceğine yemin etti.
Birkaç sene sonra Kamryn, Adeleden onu hastanede ziyaret etmesini rica eden bir mektup aldı. Adele ölecekti, Kamryne, kızı Teganı evlat edinmesi için yalvarıyordu. Oysa harika bir işi ve hareketli bir sosyal hayatı olan Kamrynin beş yaşındaki bir çocuğa ihtiyacı hiç yoktu. Özellikle de ona Natei hatırlatan bir çocuğa. Fakat Tegana bakacak başka kimse olmadığına ve Adele de ölüm döşeğinde yattığına göre, Kamrynin seçim şansı var mıydı ki? Genç kadının affedişe, aşka, sorumluluğa ve en önemlisi de kendi kendini anlamaya doğru uzanan zor yolculuğu böylece başlamış oldu.

[Kitap] Yükseklerde

Kübra | 2/10/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: Erotik,Bdsm,Romantik
Goodreads Puanı: 4.22
Seri Adı: Up in the Air #2
Sayfa Sayısı: 344
Baskı Yılı: 2014
Çevirmen: Melek Elif Eren
Yayınevi: Aspendos
James ve Bianca’nın çalkantılı hikâyesi, Uçuşta’nın bir sonraki kitabında kaldığı yerden tüm hızıyla devam ediyor.
James, Bianca’ya tutku ve acının karanlık ve bağımlılık yapan dünyasını göstermişti. Kendi boyun eğici, mazoşist doğasını ona öğretmiş ve Bianca, reddedilemez bir şekilde büyüleyici ve imkânsız derecede güzel Bay Cavendish’e hızla sırılsıklam âşık olmuştu. Ama acı veren bir yanlış anlaşılma ve Bianca’nın geçmişinden korkunç bir kâbusun geri dönüşü, Bianca’yı kahretmekle birlikte, kafasını karıştırıp incittiğinde, Bianca onu kendinden uzaklaştırır.
Onu hastanelik eden şok edici saldırının ve James’e zamana ihtiyacı olduğunu söylemesinin üzerinden bir ay geçmiş olmasına rağmen, Bianca’nın hisleri değişmez. Üstelik, James’in onu etkisi altına almasının an meselesi olduğunun da farkındadır... 

Okuma Etkinliği #1 - Benim İçin Öl 2.Gün | Vincent Röportajı

Kübra | 2/10/2015 | 2 yorum:

Okuma etkinliğimizin ikinci gününde ben farklı bir şeyler yapmak istedim.Vincent'i de çok sevdiğim için daha önce yabancı bloggerların Vincent ile yaptığı röportajı çevirmek istedim.Okuma Köşem'de kitaplardan alıntılar paylaşacak ve böylece ilk etkinliğimiz sona erecek. :)

Şimdi uzun zamandır çeviri yapmadığım için ve İngilizcemde çok mükemmel olmadığı için eminim bir yerleri yanlış çevirmişimdir.Bu yüzden isterseniz buradan röportajın orjinalini okuyabilirsiniz.Eğer yanlış olduğunu düşündüğünüz yerler varsa söyleyebilirsiniz, düzelteyim. :)
Ama eğer çoğunun yanlış olduğunu düşünüyorsanız lütfen söylemeyin. :D

Eğer beğenirseniz Jules'in röportajını da çevirebilirim. ^^


Okuma Etkinliği #1 - Benim İçin Öl 1.Gün | Yorum

Kübra | 2/09/2015 | 2 yorum:

Tür: YA,Paranormal,Fantastik
Yazar: Amp Plum
Orjinal Adı: Die For Me
Seri Adı: Revenants #1
Goodreads Puanı: 4.02
Sayfa Sayısı: 352
Baskı Yılı: 2012
Çevirmen: Esra Çakıruylası
Yayınevi: Akılçelen Kitaplar
On altı yaşındaki Kate, Brooklyn’den, çoğu kişinin hayalini süsleyen “Işıklar kenti” Paris’e taşındığında, acı günlerini kitap okuyarak ve sanatla iç içe geçirerek atlatmaya çalışır. O sırada, uyur hâldeyken bile onu görebilen bir çift gözün kendisini aşkla izlediğinden habersizdir. Kate’in, bir kafede kitap okurken gördüğü ve tüm genç kızların yüreğini hoplatacağını, kendisine hiç takılmayacağını düşünerek iç geçirdiği Vincent’ın gözleridir bunlar. Ve Kate de Vincent’a gönlünü kaptırır.
Ama bu aşkın önünde gizemli ve ürkütücü bir engel vardır. Vincent normal bir insan değildir. Hayatını her gün riske atmasına neden olan korkunç bir yazgıya mahkumdur. Ayrıca onu ve tüm ırkını yok etmeye çalışan ölümsüz ve tehlikeli düşmanlara karşı koymak zorundadır.

[Kitap] Karşı Konulmaz Fırtına

Kübra | 2/09/2015 | 5 yorum:


Tür: Romantik,Müzik
Goodreads Puanı: 4.23
Seri Adı: The Storm #1
Sayfa Sayısı: 472
Baskı Yılı: 2014
Çevirmen: Tuğçe Nida Sevin
Yayınevi: Aspendos
Tru Bennet, bir zamanlar en yakın arkadaşı ve âşık olduğu çocuk olan Jake Wethers'ı göreli on iki yıl olmuştu.Seksi, dövmeli ve dünyadaki en büyük gruplardan The Mighty Storm'un kurucusu ve çapkın solisti Jake Wethers, on dört yaşlarındayken ailesiyle İngiltere'den Amerika'ya taşınarak Tru'yu kalbi kırık bir şekilde bırakmıştı. Tru, çalıştığı derginin müzik köşesi için Jake'le röportaj yapmaya gönderilince, yılların ardından birbirlerini gören bu iki eski âşık arasında eski duygular yeniden alevlenir. Ancak bu duyguların önünde bir engel vardır: Tru'nun iki yıllık erkek arkadaşı, Will. Jake, Tru'ya reddedemeyeceği bir iş teklifinde bulunur: O ve grubuyla birlikte dünyayı gezmek. Ama işi kabul etmek ve grupla birlikte yolda olmak, Will'i geride bırakmak ve Jake'le haddinden fazla zaman geçirmek demek.Tru, bir zamanlar kalbinin sahibi olan bu leziz kötü çocuğa karşı koyabilecek kadar güçlü mü, yoksa her şeyi dünyanın en ünlü çapkınıyla bir gece için riske mi atacak?

[Kitap] Eflatun Şafağın Kokusu

Kübra | 2/08/2015 | Hiç yorum yok:


Tür: Tarihi Kurgu,Vampir
Yazar: Mina Hepsen
Goodreads Puanı: 3.85
Sayfa Sayısı: 220
Baskı Yılı: 2010
Yayınevi: Doğan Kitap

Aşk mı, intikam mı? Violet sirkte keman çalıp dans ederek hayatını kazanan, kör genç bir kızdır.Ama koku alma duyusu öylesine gelişmiştir ki insanları, nesneleri ve hayvanları sadece kokularından hiç yanılmadan ayırt edebilir.Çingeneler tarafından büyütülen Violet’ın tek amacı babasının katili olduğunu düşündüğü vampiri, İsmail’i bulup intikam almaktır.
İsmail’i bulmak için geldiği Londra’da vampirlerin lideri Patrick James Bruce’a aşık olur. Violet kokusundan Patrick’in kan içici olduğunu anlar ama yine de ona karşı koyamaz.
İsmail ile Patrick’in yakın arkadaş olduklarını öğrendiğinde Violet’ın bir karar vermesi gerekecektir.

[Kitap] Aksiseda

Kübra | 2/07/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: Romantik Komedi
Yazar: Başak Kızıltan
Goodreads Puanı: 4.57
Sayfa Sayısı: 384
Baskı Yılı: 2014
Yayınevi: Postiga
Sevgiye aç iki yaralı yürek Buse ve Berke'den sonra Buse'nin en yakın arkadaşı Seda'nın hikâyesini okumaya hazır mısınız?
Buselik adlı ilk romanıyla okurlarını samimi kahramanlarıyla tanıştıran Başak Kızıltan, hiç bitmesin denecek bir romanla daha bizi baş başa bırakıyor. Seda kendisini aşka teslim edecek kadar güçlü bulmazken onun gerçek aşkı olmayı kim hak edecek dersiniz? Peki Yankı, Seda'nın kendi yüreğine bile dinletemediği sesini dünyalara duyurabilecek mi? Geçmişin acı dolu yükünü geleceğin mutluluk umuduna yüklemekten yorgun yüreklerin aşkını okumaya hazır olun. Buse ve Berke'yle Buselik'te hissettiğiniz heyecan, Aksiseda'da Seda ve Yankı'yla artacak.

"Seda, ben öyle aşk meşk sözleri söyleyebilen bir adam değilim. Dümdüz biriyim. Beni tanıdın, aksi, sert, düz, patavatsız bir adamım. Hani odun diyorsun ya bana, öyle işte. Hep böyleydim, önceden de, şimdi de. Sana kalbimi açtım ben, en kanayan yaramı anlattım. Senin bu yaramı iyileştirmeni, bizi iyileştirmeni bekliyorum Seda. Asıl sen kanatma yaramı. Eğer ben şu zamana kadar sana olan hislerimi belli edemediysem, tamam eşeklik bendedir, ama sen de anla beni lütfen."
Biraz spoiler içerebilir. 

[Kitap] Buselik

Kübra | 2/06/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: Romantik
Yazar: Başak Kızıltan
Goodreads Puanı: 4.09
Sayfa Sayısı: 320
Baskı Yılı: 2013
Yayınevi: Önce Kitap

Buse ve Berke… iki yaralı yürek.
Acılarının arkasında duracak kadar güçlü, ama sevgiye aç ruhlarının ihtiyaçlarına susamış iki insan.
İlk aşkından itibaren yaşadığı hayal kırıklıklarını, boşandıktan sonra kızıyla yeni bir hayat kurmak için ardında bırakarak
Göcek’te kendine bir cennet yaratan Buse…
Hayatını kurduğu yanlışın üzerinde ancak sorumluluklarına sarılarak durabilen Berke…
Bu iki roman kahramanını bu kitapta okumak size yetmeyecek!
Biliyoruz, devamını okumak isteyeceksiniz.
Buse sarsılmış yıkılmış bir vaziyette kalmıştı. “Aldattım... Seviştim… Uyudum…” kulağında hâlâ bunlar çınlıyordu. Bir de küstahlığa bak! Her şeyin tüm sorumluluğu onun üstüne yıkmıştı ilişkileri konusunda. “Sen bizim yolumuzu belirle...”
İnanamıyordu şu an yaşadıklarına, hissettiklerine inanamıyordu… O bir anda sinirlenen, bir anda parlayan, bir anda gülen, mutlu olan cıvıl cıvıl hayat dolu kız gitmiş yerine sanki dünyanın en sakin insanı gelmişti.
Azıcık SPOİLER olabilir.  

[Kitap] Uçuşta

Kübra | 2/01/2015 | Hiç yorum yok:

Tür: Erotik,Bdsm,Romantik
Goodreads Puanı: 4.14
Seri Adı: Up in the Air #1
Sayfa Sayısı: 328
Baskı Yılı: 2014
Çevirmen: Melek Elif Eren
Yayınevi: Aspendos
Ketum kabin memuru Bianca, milyarder otel sahibi James Cavendish'i gördüğünde zor kazanmış olduğu bütün soğukkanlılığını kaybeder. İlk karşılaşmalarından sonra 7 cm topuklu ayakkabıyla on bin metre yükseklikte bir tepsi şampanyayı rahatça taşıyabilen bir kız için şaşırtıcı bir şekilde dizlerinin bağının çözülmüş olduğunu fark eder. Genelde sakin olan Bianca, onun turkuaz gözlerine bakmaktan kendini alamaz. O gözlerde direnmenin imkânsız olduğu bir meydan okuma, bir vaat var. Oysa o, "hayır" demeye ve bunu gerçekten kastetmeye alışık bir kız.
Bianca, birinci sınıfta görevli bir kabin memuru olarak süper modeller ve film yıldızlarıyla ilgilenmeye alışık ama James Cavendish yakışıklılığıyla hepsini gölgede bırakıyor. Bu dehşet verici adam hakkında karşı konulamaz bulduğu tek şey görünüşü olsaydı, Bianca onu görmezden gelebilirdi. Ama onun hiç olmadığı kadar aklını başından alan şey, tanıştıkları andan itibaren Bianca'nın üzerinde kurduğu hâkimiyet ve onun gözlerinden okuduğu zevk ile acı vaadi.

Kitap Alışverişi 12

Kübra | 2/01/2015 | 8 yorum:

Evettt ocak ayından çıktığımız ilk gün,ocak ayında kitaplığıma giren kitapları yazma zamanı geldi.
En sevdiğim blog yazısı. :D
Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI