Kitap Alışverişi 04

Kübra | 5/22/2014 | 2 yorum:
dcreAkgoi

Evett yeni bir kitap alışverişiyle burdayım. :D

Bundan sonra aylık yapacağım bu yazıyı.Bakalım mayıs ayı boyunca listeme kaç tane kitap girmiş. :)

[Kitap] Arsen Lüpen Herlock Sholmes'a Karşı

Kübra | 5/10/2014 | Hiç yorum yok:
1012524_676333772394636_42543806_n

Konusu yukarıda yazdığı için tekrar yazmıyorum.Olimpos Yayınları sağolsun güzel yapmışlar bunu. :)

Arsen Lüpen sevgim yavaş yavaş başladığı için kitapları okurkende pekişiyor bu sevgi. :D

Arsen Lüpen Herlock Sholmes'a karşı. :D
Gerçi ikisi de ayrı kulvarlarda;biri kaçan diğeri kovalayan.
Bu kitabı okuduktan  Sherlock Holmes merakım arttı tabi bu yüzden onun kitaplarını da okuma listeme ekledim. Umarım kitaplarını okuyunca 180 derece dönüş yapmam.Huyumdur bu zaten. :D

Arşiv Yapmayı Çok Severim Ki Ben | Tarihi Aşk

Kübra | 5/09/2014 | Hiç yorum yok:
Evettt yeni bir köşe ile burdayım. :D

Bu yazımda adından da anlaşılacağı üzere kitaplığımda yer alan türleri yazacağım.Tabi kitaplığım gün geçtikçe büyüdüğü için daha sonra nasıl ilerler bilemiyorum ama şimdilik bu fikir hoşuma gitti.Bu yüzden böyle bir post hazırlayım dedim. :D

Ve ilk yazımda benim en sevdiğim tür olan Historical Romans yani Tarihi Aşk kitaplarıma. <3

Bakalım hangi yazarları seviyormuşum? Hangi yazarlar kitaplarıyla kütüphanemi süslüyormuş?

Hazır mıyız?? Ve işte başlıyoruz... (Fena gaza geldim,sanki çok önemli bir iş yapıyorum. :D )

[Kitap] Ölümün Soğuk Sesi

Kübra | 5/05/2014 | 2 yorum:
1d8817ab-43bb-4ddd-9add-da308b308f46
On Altı Yıl Arayla Kaybolan İki Çocuk

Sarah Finch küçük bir kızken, ağabeyi dışarıya oynamaya gider ve bir daha asla dönmez. Charlienin başına neler geldiğini öğrenememek, aileyi darmadağın eder. Yıllar sonra öğretmen olan Sarah, evine geri dönmüştür. Ağabeyinin odasını kutsal bir mabet gibi kullanan alkolik annesiyle birlikte yaşamaktadır.

Tek Bir Tanık

Ardından on iki yaşındaki Jenny Shepherd kaybolur ve Sarah öğrencisinin cesedini evinin yakınındaki korulukta bulur. Sarah, bu davaya müdahil oldukça kendisiyle ilgili şüpheler de gitgide artar. Fakat kendisini takip eden yalnızca polis değildir.

[Mim] A'dan Z'ye Kitap Tagı

Kübra | 5/04/2014 | 2 yorum:
bookHep yorum hep yorum nereye kadar. :D Biraz renk gelsin başka şeylerle bloga dedim ve başka bir tag ile burdayım.Bu tagı http://jackcroxall.co.uk/ gördüm.Sanırım bu blogun sahibi YA yazarı.Herşey onunla ilgili de. :D Pekte araştırmadım açıkcası kimdir nedir diye.Ama tagı görünce hoşuma gitti,bende kendime göre uyarladım bunu.Bazı soruları kendimce çevirdim,bazıları tamamen aynı,bazıları ise benim bulduğum. :D

[Kitap] Gümüş Öpücük

Kübra | 5/03/2014 | Hiç yorum yok:
"Boynu ağzının hemen yanında yaşamla titreşiyor; Zoë'nin tatlı, sıcak kokusu ise başını döndürüyordu. Bir an direnmeye çalıştı, ancak çabaları boşunaydı; karşı konulamayacak kadar yakın, karşı konulamayacak kadar cazipti. Sivri dişleri dışarı uzandı. 'Buna inan,' diye fısıldayıp boynunu usulca öptü. 'Ve buna... Ve buna.' Sonra da keskin, ipeksi öpücüğünü, apansız ve hedefini şaşmayan, jilet gibi keskin, gümüş öpücüğünü kondurdu; Zoë'nin bütün sıcaklığı içine akmaya başladı. Bedenine işleyişini hissedebiliyordu; sıcak, sıcacık."Annesine kanser teşhisi konulduğu günden beri hayat, on altı yaşındaki Zoë için gün geçtikçe zorlaşır. Üzüntüsünden kendi içine kapanan babasıyla aralarındaki uçurum her gün biraz daha büyür. Annesiyle ilgili üzüntüsünü, korkularını hiç kimseyle konuşamaz. En yakın arkadaşı Lorraine'le bile. Üstelik o da başka bir şehre taşınmak üzeredir. Derken bir gün kapısını bir yabancı çalar. Görünüşte on yedilik bir genç adam ama gerçekte üç yüz yaşında bir vampir olan Simon. Zoë bu olağanüstü güzellikteki yabancıyı içeri almaya can atsa da yine de temkinlidir; zira şehirde acımasız bir katil dolaşmaktadır.

[Kitap] Son Pişmanlık

Kübra | 5/01/2014 | 2 yorum:


Öyle hatalar vardır ki ömür boyu pişmanlık duyarız. Christian için, Elizabeth'e ihanet ettiği gündü.

Christian Davison'ın hayatıyla ilgili planı bellidir. Avukat olup babasının hukuk şirketinin başına geçecektir. Hiçbir şey yoluna çıkamaz; ne Elizabeth Ayers ne de doğmamış çocukları.

Elizabeth, Christian'ın onu hayatından çıkarmasıyla son beş yılını kızına bakabilmek için mücadele edip ona güvenli, rahat bir hayat verebilmek için her şeyini feda ederek geçirir.

Christian ise beş yıl boyunca ailesini terk ettiği için pişmanlık duyar ve onları geri kazanmak için her şeyi yapmaya hazırdır - tıpkı Christian'ın onları üzeceğine inanan Elizabeth'in, kızını korumak için her şeyi yapmaya hazır olması gibi.

Christian tekrar hayatlarına girmek için çabalarken Elizabeth, birini bağışlanamaz bir hata yaptığında affetmenin ve yıllarca nefrete dönüşen bir aşkı yeniden canlandırmanın mümkün olup olmadığını sorgulamaya başlar. Yoksa bazı yaralar o kadar derindir ki asla iyileşemezler mi?

Herkes ikinci bir şansı hak eder derler.
Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI