Kitap Alışverişi 03

Kübra | 4/30/2014 | 7 yorum:
1341791-gif_1683-Asian-Girl-With-Books-In-Their-Hands

 

Nisan aynın son günündeyken bu ay kitaplığıma giren son kitaplar ile ilgili bir yazı yazayım dedim. :)

Evet bu ay içinde bu konuyla ilgili üç yazı yazdım ve bu sonuncusu. :D
Bundan sonrada sanırım hazirana kadar kitap almak yok,takas için aynı şeyi söyleyemeyeceğim tabi. :D
Birde bundan sonra ukitapta takas yaptığım üyelerin isimlerini de yazacağım daha önce neden yazmadım bilmiyorum.Ukitap sayesinde çok güzel insanlar tanıdım.Sanırım takas yapmanın diğer güzel yanı da bu.

[Kitap] İlk Defa

Kübra | 4/29/2014 | 2 yorum:
Üniversitenin tek bakiresi olarak mezun olmak istemeyen Bliss hızlıca birini bulup bu işi çözmeye karar verir. Mümkün olduğunca çabuk... Tek gecelik bir ilişki... Bliss o kişiyi bulur ancak gerçekten gülünç bir bahaneyle onu yatakta bırakarak kaçar. Ertesi gün sınıfa giren yeni tiyatro öğretmeni ona çok tanıdık geliyordur. Bliss tam sekiz saat önce onu yatakta bırakmıştır... Yalnız... Çıplak...

[Kitap] Tesadüfler Adası

Kübra | 4/28/2014 | Hiç yorum yok:
Kitap_2449862Eski bir süpermodelin özel fotoğrafları, ayrıldığı nişanlısı tarafından internette paylaşılırsa ne olur?
Tabii ki o fotoğraflar ışık hızıyla yayılır.
Lola Caryle, ayrıldığı nişanlısı Sam'in, intikam için böyle bir şey yaptığını öğrendiği gün sadece kaçmak ister. Kendini, çok fazla insanla karşılaşmak zorunda kalmayacağı bir adaya atar. Adada katıldığı minik bir turda, teknede uyuyakalır. Uyandığında ise tekne kıyıda değil, okyanusun ortasındadır; üstelik dümende hiç tanımadığı bir adam vardır.

Dümendeki adam, yani Max Zamora da, kaçırdığı teknenin içinde bir kadın olduğunu, Lola uyanınca fark eder. Onu takip eden çeteden kaçmaya çalışan ve hükümet adına gizli işler yapan Max için bu durum hiç iyi olmamıştır. Lola'dan, yani yıllarca dergilerden ve afişlerden görüp hayran kaldığı bir süpermodelden kurtulmak zorundadır.

[Kitap] Düğün Hediyesi

Kübra | 4/26/2014 | Hiç yorum yok:
düğün hediyesi 1
Julie Delgado, restoranına kapadıktan sonra, San Francisco'da ünlü bir düğün mekanı olan Rose'un Köşkü'nde geçici olarak işe başlar. Julie hazırlayacağı mönüyle gelinle damadın başını döndürmeyi planlıyordur, böylece yeni patronunu etkileyecektir. Ancak kaderin Julie için farklı planları vardır. Damat yerine Damadın kardeşi ünlü şef yemekleri tatmaya gelince işler umduğu gibi gitmez. 

Andrew Kyle, ünlü bir şef olmakla birlikte yaptığı eleştiriyle Julie2nin restoranının sonunu getiren kişi olma özelliiğine de sahiptir. Andres, Julie ile Rose'un Köşkü'nde tanıştığı anda onun risk almayan biri olduğunu anlamıştır. O andan itibaren Andres'un tek istediği, Julie'nin kalbine ördüğü bu zırhı kaldırmaktır. 

Andrew'la aralarındaki karşa konulmaz kıvılcıma rağmen Julie, hayatında bir kez olsun aşkı göze alabilcek midir?

Kitap Alışverişi 02

Kübra | 4/25/2014 | Hiç yorum yok:
240420141657

Nisan ayı ikinci çıkartmalarım. :D
Tabi çoğu takas yine.,ukitap sitesinden takas yaptım.Sadece Arsen Lüpenleri ve Armageddon aldım. :)

[Kitap] Arsen Lüpen Kibar Hırsız

Kübra | 4/24/2014 | Hiç yorum yok:
7458_626685344026146_1332335337_n


İsmim ve yüzüm ben değilim. Binlerce isme girerim.

Ben onların deyimiyle kibar hırsız, benim tanıklığımla Arsen Lüpen, gördüğünüz her yerdeyim.
Planlı hareket ederim ve birden fazla olasılığı göz önüne alırım. Asla tahminlerde bulunmam, işimi şansa bırakmam.
Her zaman çalacak, kıracak ya da aldatacak değilim ya, vakit buldukça kurtarıcı cin rolünü de üstlenirim. Kimi zaman insanları sırlardan korumak gerekir. Ben doğru kararları veririm. Cesurum çünkü kendimi hepinizden daha az önemsiyorum.
Hayat bazen çözülemeyecek kadar karmaşık görünür. Yeterince dikkatli bakmazsam, burnumun ucu bile yabancı gelir. Yüzümden korkmaya başlarım. Sürekli farklılaşan ve milyonlarca isim taktığım bu yüz bir karabasanın parçası olur. Tanımamak için değil, kaçtığım kimliğimle karşılaşmamak için değişirim durmadan. Bir an kendim için yaptıklarımın amaçsızlığı karşısında yenik düşerim. Canavarlaşan bedenimdeki çocuksu samimiyeti arar gözlerim.
Öyle bir hırsız düşünün ki işini hayranlık uyandıracak derecede ustalıkla yapıyor, şartlar ne olursa olsun neşesini kaybetmiyor, istemediği hiçbir şeyi yapmıyor, elinden geldiğince silah kullanmıyor ve kılıktan kılığa giriyor. Yoksullara dokunmuyor ama sonradan görme, cimri zenginlerle uğraşmaya bayılıyor. Onun için hayat bitmek bilmez bir hazine ve bütün kadınlar güzel...
Kendisi herhangi biri olabilir: Şoför, tenor, kitapçı, iyi aile çocuğu, delikanlı, yaşlı, Marseilles'li gezgin bir tüccar, Rus hekim, İspanyol matador...
Maurice Leblanc'ın bir asırdan fazla bir zaman önce hayat verdiği Arsen Lüpen elinizdeki kitapta yer alan dokuz öyküde doğuyor, arada hatalar yapsa da bunlardan dersler çıkarıyor ve kendisini sonunda hırsızların pirine dönüştürecek bir çıraklık evresi geçiriyor.

Kibar ve küstah hırsızımızın maceraları bir transatlantikte başlıyor ve sonrasında kendinizi kimi zaman onunla birlikte bir hapishanede, kimi zaman tarihi bir kalede, bazen de çocukluk günlerini geçirdiği ufacık bir odada buluyorsunuz.

Bu öykülerde Lüpen'in zekâsına ve alaycı tavırlarına hayranlık duyarken ezeli düşmanı Ganimard'la ve ünlü dedektif Herlock Sholmes'le de tanışacaksınız.

[Dizi] The Paradise

Kübra | 4/20/2014 | Hiç yorum yok:
The_Paradise_(TV_series)_titles


Konusu:


The Paradise Emile Zola'nın kitabının Bill Gallagher tarafından senaryolaştırıldığı BBC yapımı bir drama dizisidir. Denise Lovett amcasının kumaş dükkanında çalışmak için Kuzeydeki bir şehre giden genç bir kasabalı kızdır. Kısa bir süre sonra Denise amcasının durumunun iyi olmadığını çünkü müşterilerin sokağın karşısındaki The Paradise’a gittiğini fark eder. Sonunda The Paradise’ta işe başlar ve umursamaz sahibi John Moray’e aşık olur.

[Mim] Gökkuşağı Tag

Kübra | 4/20/2014 | Hiç yorum yok:
rainbowspines

Bu tagı Yorumbaz'ın bloğunda görmüştüm.Benim çok hoşuma gitti,zaten yazısında da başkalarınında yapabileceğini yazmış.Bunu görünce sıvadım kolları bende. :D

Bakalım gökkuşağı renkleri benim kitaplığımda var mı? :D

Kitap Alışverişi 01

Kübra | 4/19/2014 | Hiç yorum yok:
180420141647

Son zamanlarda aldığım ve takas yaptığım kitapların sayısı oldukça fazla ama ben en son aldığım ve takas yaptığım kitapları paylaşarak kitap alışverişim yazımın başlangıcını yapmak istiyorum. :)

[Kitap] Cennet Gibi

Kübra | 4/17/2014 | 8 yorum:
CENNET-GIBI

Veee en sevdiğim yazardan yepyeni bir kitap!!!!

[Kitap] Kimdir Bu Hatun Kişi?

Kübra | 4/13/2014 | Hiç yorum yok:
9c3a04d3-14ce-476e-891a-fae3f5dc95ee-1

Yılın 26. kitabı. (:
Bu Stiletto serisini neden bu kadar geç farkettim ben. :/
Doğan Kitap neden bu seriyi durdurdu. *-*
Ne güzel bu sayede farklı ülke yazarları okuma şansımda oldu ama okumadığım 3 stiletto kitabı kaldı.Onları da okuyunca bir daha stiletto yok.  :(

Copyright 2013 © BİR OTAKUNUN DÜNYASI

BLOG DESIGN BY BİR OTAKUNUN DÜNYASI